سامانه آموزش عالی توسط محمد فرهادی رونمایی شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سامانه آموزش عالی بعدازظهر امروز توسط محمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.

وزیرعلوم گفت: این سامانه در راستای تحقق دولت الکترونیک و اجرایی شدن شعار فناوری اطلاعات در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که به زودی سامانه های پژوهشی و دانشجویی نیز به بهره برداری خواهد رسید.

فرهادی خاطرنشان کرد: این سامانه به ساماندهی آموزش عالی کمک شایانی می کند.

در ادامه مجتبی شریعتی نیاسر اعلام کرد: معاونت آموزشی وزارت علوم مدتها در فکر راه اندازی سامان آموزش عالی بود که بعد از تلاش کارشناسان، این سامانه با دو هدف فعال شد.

وی ادامه داد: هدف اول یکپارچه سازی نظام آماری آموزش عالی بود چون منابعی که به آنها دسترسی داشتیم مختلف بود و این باعث می شد اختلاف آمارهایی بوجود آید.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: با توجه به اینکه در زمان تصمیم گیری نیاز به اطلاعات دیگری مانند اعضای هیئت گروه، گروهها، تعداد دانشجویان و مسائل دیگر وجود دارد، دانشگاهها می توانند در تصمیم گیری خود از اطلاعات این سامانه استفاده کنند.

وی تصریح کرد: از طریق این سامانه می توانیم درخواست دانشگاهها را به صورت آنلاین انجام دهیم و سرعت عمل رسیدگی به درخواست ها با این سامانه افزایش می یابد.