مشکل کمبود فضای آموزشی

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان رئیس دانشگاه لرستان سرانه کل فضاهای این دانشگاه را ۹ مترمربع اعلام کرد.دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سرانه کل فضاهای آموزشی اعم از خوابگاه، کلاس و فضای ورزشی در دانشگاه لرستان ۹ مترمربع است.

وی با بیان اینکه سرانه آموزشی در دانشگاه‌ها باید بین ۹٫۵ تا ۱۰ مترمربع باشد، افزود: البته نُرم استاندارد برای هر رشته تحصیلی یا گروه آموزشی متفاوت است به عنوان مثال سرانه آموزشی برای رشته‌های علوم انسانی بین ۱۰ تا ۱۲ مترمربع، علوم پایه ۱۲ تا ۱۴ مترمربع و کشاورزی بین ۱۵ تا ۱۷ مترمربع است.

رئیس دانشگاه لرستان با تأکید بر اینکه از لحاظ فضای آموزشی در این دانشگاه با مشکل مواجه‌ایم، تصریح کرد: این امر باعث شده که بسیاری از کلاس‌ها را در ساعات آخر وقت برگزار کنیم.

عزیزی با اشاره به اینکه با احداث ساختمان مرکزی دانشگاه که ۶۰۰۰ مترمربع زیربنا دارد و بخشی از ساختمان‌های موجود در حوزه ستادی و اداری خالی شده و در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد، افزود: هم‌اکنون در دانشگاه لرستان ساختمان علوم انسانی نداریم و دانشجویان این رشته در دانشکده فنی و مهندسی حضور می‌یابند.

وی گفت: در حال حاضر فاز دوم دانشکده علوم پایه با ۴۰۰۰ مترمربع زیربنا ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ساختمان مرکزی دانشگاه نیز ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بناست ساختمان مرکزی پایان ۹۶ به بهره‌برداری برسد.

منبع: ایسنا